Skauda dantį. Ką daryti?

2019-12-180

Turbūt visiems bent kartą gyvenime teko patirtį nemalonų danties skausmą. Kartais jis sistemingai vis labiau intensyvėja, kol galiausiai tampa nepakeliamas, o kartais lyg iš giedro dangaus pradeda mausti žandikaulį, dantį, net liežuvį. Tokiu atveju pirmiausia siūlome ne griebtis vaistų, tačiau registruotis į odontologijos kliniką. Gydytojas ras priežastį ir paskirs tinkamiausią gydymą.

Tik tokiu atveju, jeigu skauda nakties metu arba per šventes – siūlome imtis skausmo malšinimo priemonių savarankiškai.

KODĖL MAN SKAUDA DANTIS?

Dantų skausmo priežastys gali būti labai įvairios. Tiksliai jas žinant kur kas paprasčiau parinkti tinkamiausią gydymo būdą. Tiesa, atsiminkite, kad skausmas yra rezultatas, tačiau ne priežastis, tad bet kuriuo atveju tam tikri pokyčiai Jūsų burnos ertmėje bus, kadangi jie ir sukelia dirginimą.

Dažniausiai dantų skausmo sukėlėjai yra:

 •         Ėduonis, kuris gali būti pašalinamas profesionalios higienos metu.
 •         Taip pat skausmą sukelia ir periodontito ligos. Dažniausiai reguliariai lankydamiesi pas gydytoją pacientai žino, kad serga šia liga. Blogai, kai nieko nedaroma, kad ji išnyktų.
 •         Visiškai natūrali priežastis yra dantų traumos: danties lūžis, skilimas.
 •         Dažnai dantis skauda ir augant protiniams dantims. Tokiu atveju gydytojas parenka tinkamiausią skausmo malšinimą, kuris gali būti atliekamas su vaistais arba net chirurginiu būdu.
 •         Dantis skauda ir tokiu atveju, kai kankina žandikaulio uždegimas.
 •         Ir kitos priežastys.

Kuo daugiau dėmesio savo burnos ertmei – tuo mažesnė tikimybė, kad vieną dieną ryte teks atsibusti su baisiu danties skausmu. Ūminis skausmas tikrai gana retas. Dažniausiai tai ilgalaikės, prastos priežiūros rezultatas.

SKAUSMO MALŠINIMO BŪDAI

Jeigu šiuo metu negalite apsilankyti pas gydytoją – tokiu atveju pateiksime kelis skausmo malšinimo būdus. Atsiminkite, kad tinkama burnos ertmės priežiūra gali padėti jų išvengti.

 •         Svarbu rūpintis ne tik savo dantimis, tačiau visais burnos ertmės organais: liežuviu, žandukais… Kai skauda dantis – valyti reikia ne tik juos, tačiau visą ertmę. Tam labiausiai tinka skalavimo skystis, kuris pašalina bakterijas iš sunkiai pasiekiamų vietų.
 •         Reguliarus apsilankymas pas gydytoją turėtų būti kartą per pusę metų. Tokiu atveju neteks justi nemalonaus dantų skausmo, kurio numalšinti kartais nepadeda net ir vaistai.
 •         Ūminis danties skausmas, žandikaulio skausmas gali būti sumažinamas ne tik odontologijos klinikoje, tačiau ir skubaus priėmimo skyriuje. Tačiau ten reikia kreiptis tik tokiu atveju, kai situacija tikrai prasta. Nepiktnaudžiaukite tuo.
 •         Numalšinti danties skausmą gali padėti raminančios, šiltos arbatos. Ne karštos, tačiau šiltos. Puikiai tinka ramunėlės, kurios ramina. Taip pat ir žalioji arbata, kuri naikina bakterijas burnoje.
 •         Geras pasirinkimas yra šildantis kompresas. Jis visiškai skausmo nepanaikins, tačiau bent jau minimaliai – sumažins.
 •         Negerkite jokių vaistų be specialisto konsultacijos. Jeigu negalite susisiekti su savo odontologu –  tokiu atveju bent jau pasitarkite su vaistininku.
 •         Taip pat danties skausmus dažniausiai mažina ir druskos tirpalai. Dar geriau – gydomieji burnos skalavimo tirpalai, kuriuos galite rasti vaistinėse. Jie parduodami be recepto.

Kuo daugiau dėmesio sau skirsite – tuo organizmas nemalonius signalus siųs rečiau.

Rašyti komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

©2023 Visos teisės priklauso
Naikupės odontologijos klinika.

©2023 Visos teisės priklauso Naikupės odontologijos klinika.