Protezavimas

Nudilusius ar kitaip praradusius savo natūralią formą dantis galima atstatyti juos protezuojant.

Dantų protezavimo būdai:

1. Mikroprotezai: laminatės, kultiniai iklotai, stiklo pluošto įklotai, užklotai
2. Fiksuoti protezai: lieti, metalo keramikos, bemetalės keramikos, cirkoniio oksido keramikos.
3. Protezavimas ant implantų: išimami, fiksuoti.
4. Išimami dantų protezai: lanko atraminiai protezai, akrilinės plokštelės, silikoninės plokštelės

Įklotai – užklotai naudojami odontologijoje, kai norima išvengti danties šlifavimo ir protezavimo vainikiliu.

https://naikupesodontologijosklinika.lt/storage/2022/02/IMG_2359.jpeg

Protezavimo būdai

Metalo keramika

Metalo keramikos protezai tvirti ir ilgaamžiai. Pagrindas yra metalo karkasas su keramikos apdaila atitinkančią natūralią dantų spalvą. Metalo keramika gali būti naudojama tiek priekinių, tiek galinių (krūminių) dantų restauracijai. Ypač metalo keramika tinka, kai defektas yra didelis (nėra daug dantų), o cirkonio negalima panaudoti.

Cirkonio oksido keramika

Cirkonio oksido protezai yra laidūs šviesai, nesiskiria nuo tikrų dantų, puikiai tinka priekiniams dantims protezuoti. Cirkonio oksido keramika atlaiko didelę kramtymo jėgą, pasižymi tvirtumi ir ilgaamžiškumu. Spalva metams bėgant išlieka nepakitusi. Cirkonio oksido vainikėliai idealiai tinka alergiškiems žmonėms, nes nesukelia alerginių reakcijų ir infekcijų. Tokie protezai pranašesni už metalo keramikos restauracijas, nes nėra metalo.

Lanko atraminiai protezai

Lanko atraminiai protezai gaminami liejimo būdu. Tai labai senas protezavimo būdas ir geresnis už paprastas plokšteles. Plokštelės dedasi ant gleivinės, traumuoja ją. Susidaro alergija nuo plastmasės. Lanko atraminis protezavimas laikosi ant atraminių dantų apsaugodamas gleivinę nuo traumų ar alergijos.

Išimami dantų protezai

Išimami protezai (plokštelės) gaminami pacientams, netekusiems visų dantų arba jų dalies, viršutiniame arba apatiniame žandikaulyje, kai nenorima jų fiksuoti ant dantų arba implantų.

Protezavimas ant implantų

Protezuoti ant implantų galima ne ankščiau nei po 3-6 mėnesių po implantavimo, kai implantas jau prigijęs. Kiekvienas atvejis individualus.

Termoplastinės plokštelės (minkštos)

Mūsų klinika siūlo vokiečių firmos „Bredent“ elastines plokšteles, kurios yra pranašesnės už paparastas plokšteles. Termoplastinių plokštelių privalumas – yra ploni, lengvi, patogūs. Protezo konstrukcija užima tik trečdalį gomurio, kas leidžia geriau jausti maisto skonį, temperatūrą. Nėra kabliuko fiksuoja apkabėles, jos yra skaidrios ar dantenų spalvos. Nesukelia alergijos.

Implantacija

Implantai – dantų šaknų pakaitalai ant kurių vėliau bus tvirtinami fiksuoti ir nefiksuoti protezai. Implantai gaminami iš nesukeliančių alergijų medžiagų, tokių kaip titanas ar cirkonis. Mūsų klinikoje naudojami aukščiausios kokybės implantai: „MegaGen“, „Straumann“ ir „Neodent“.

Po implantavimo būtina laikytis šių taisyklių:

  • Iki 2 val po operacijos negalima valgyti.
  • Vengti karšto maisto.
  • Negerti alkoholio, kavos.
  • Po operacijos 5 dienas vengti didelio fizinio krūvio, karštų vonių, pirčių.
  • Pirmą savaitę draudžiama rūkyti.
  • Po operacijos siūlai ištraukiami po 7-10 dienų.
https://naikupesodontologijosklinika.lt/storage/2022/02/IMG_2361.jpeg

©2023 Visos teisės priklauso
Naikupės odontologijos klinika.

©2023 Visos teisės priklauso Naikupės odontologijos klinika.